Arenaligan

Klicka här för att se arenaligan som PDF

Lag Lagledare


Matcher

TidLag 1 Lag 2 Resultat
18.00OlicaKekkonen2-6
18.00Peters PingvinerRM Boys4-4
18.00Team StenaZebbes Kidz8-0
19.00Fallströms Bil FörsTjärnfamiljen6-2
19.00KreativaFallströms Bil Verk8-0
19.00Team BackenRättpsyk Strikers6-2

Topp 3 - Omgång 3

Namn Poäng Damer Poäng
Lasse L504Veronica I429
Hans 495Anne399
Michael486Elisabeth 359
TidLag 1 Lag 2 Resultat
19.00Rättpsyk strikersTjärnfamiljen2-6
18.00JärnkaminernaZebbes Kidz4-4
18.00PlåtcentrumOlica0-8
18.00KekkonenPeters Pingviner2-6
19.00Fallström Bil VerkTeam Stena2-6
19.00Team BackenTeam Oktober0-0
19.00RM BoysFallström Bil Förs6-2
20.00BakslagetKreativa0-8

Topp 3 - Omgång 4

Namn Poäng Damer Poäng
Lasse L578Jessica R498
Martin H508Anne426
Jimmy S504Lotta383
TidLag 1 Lag 2 Resultat
20.00Team BBTeam Stena2-6
18.00OlicaRM Boys2-6
18.00Team OktoberJärnkaminerna6-2
18.00PlåtcentrumRättpsyk Strikers6-2
19.00Fallström Bil FörsZebbes Kidz2-6
19.00KreativaTjärnfamiljen2-6
19.00Peters PingvinerFallström Bil Verk2-6
19.00KekkonenBakslaget4-4
17.00Zebbes KidzTeam Backen2-6
15.00Team BackenOlica6-2

Topp 3 - Omgång 5

Namn Poäng Damer Poäng
TidLag 1 Lag 2 Resultat
18.00Team StenaTjärnfamiljen8-0
18.00Rättpsyk StrikersTeam Oktober6-2
18.00Zebbes KidzKreativa6-2
19.00Fallströms Bil VerkFallströms Bil Förs8-0
19.00JärnkaminernaTeam BB6-2
19.00RM BoysKekkonen0-8
20.00TjärnfamiljenJärnkaminerna6-2
19.00KreativaTeam Stena2-6

Topp 3 - Omgång 6

Namn Poäng Damer Poäng
Hans N552Anne473
Erling507Anne422
Martin504Monica 417
TidLag 1 Lag 2 Resultat
18.00BakslagetJärnkaminerna4-4
18.00Team BackenTeam Oktober5-3
18.00KekkonenKreativa0-8
18.00RM BoysTeam Stena2-6
19.00Peters PingvinerFallströms Bil Förs0-8
19.00Rättpsyk StrikersFallströms Bil Verk0-8
19.00Team OktoberOlica2-6
20.00PlåtcentrumTeam BB4-4

Topp 3 - Omgång 7

Namn Poäng Damer Poäng
Michael554Jessica471
Hans N535Paula439
Lasse533Maria438
TidLag 1 Lag 2 Resultat
18.00KreativaPeters Pingviner2-6
18.00TjärnfamiljenPlåtcentrum6-2
18.00Team StenaKekkonen2-6
19.00Rättpsyk StrikersBakslaget6-2
19.00Team BBTeam Oktober8-0
19.00OlicaFallströms Bil Förs0-8
20.00Fallströms Bil FörsBakslaget2-6
19.00JärnkaminernaRM Boys0-8

Topp 3 - Omgång 8

Namn Poäng Damer Poäng
Hans N546Paula I514
Martin H544Jessica443
Dennis 530Anne423
TidLag 1 Lag 2 Resultat
18.00Zebbes KidsPeters Pingviner0-8
18.00BakslagetRM Boys3-5
18.00Team StenaTeam Oktober2-6
19.00KreativaTeam BB2-6
19.00BakslagetPeters Pingviner4-4
19.00Fallströms Bil VerkKekkonen8-0
20.00Team BBRättpsyk Strikers2-6

Topp 3 - Omgång 9

Namn Poäng Damer Poäng
Martin524Maria427
Dennis489Anne402
Bengt484Paula399
TidLag 1 Lag 2 Resultat
18.00Team OktoberTjärnfamiljen6-2
18.00Peters PingvinerTeam Stena8-0
18.00PlåtcentrumZebbes Kidz0-8
19.00Team BBOlica6-2
19.00Fallströms Bil FörsKreativa2-6
19.00KekkonenJärnkaminerna0-8
20.00BakslagetOlica6-2

Topp 3 - Omgång 10

Namn Poäng Damer Poäng
Peter L479Maria506
Alf R463Jessica R460
Dennis459Anne 417
TidLag 1 Lag 2 Resultat
18.00Zebbes KidsTeam Oktober2-6
18.00Rättpsyk StrikersKekkonen6-2
18.00OlicaKreativa2-6
18.00TjärnfamiljenTeam BB8-0
19.00Fallströms Bil VerkPlåtcentrum2-6
19.00JärnkaminernaPeters Pingviner6-2
19.00BakslagetTeam Backen6-2
19.00Team StenaFallströms Bil Förs8-0
20.00Team BackenFallströms Bil Verk2-6
18.00Zebbes KidzOlica0-0

Topp 3 - Omgång 11

Namn Poäng Damer Poäng
Lasse L545Veronica 463
Anders J511Maria I459
Alf506Paula398
TidLag 1 Lag 2 Resultat
18.00Team BBZebbes Kidz6-2
18.00Peters PingvinerRättpsyk Strikers0-8
18.00PlåtcentrumBakslaget4-4
19.00Fallström Bil FörsJärnkaminerna6-2
19.00Team OktoberFallström Bil Verk6-2
19.00TjärnfamiljenOlica6-2
19.00Team BackenRM Boys8-0
20.00JärnkaminernaPlåtcentrum6-2
18.00TjärnfamiljenRM boys6-2

Topp 3 - Omgång 13

Namn Poäng Damer Poäng
Michael T 610Jessica 451
Lasse L516Maria I442
Alf489Veronica 420
TidLag 1 Lag 2 Resultat
18.00Zebbes KidzTjärnfamiljen6-2
18.00JärnkaminernaKreativa2-6
18.00RM BoysPlåtcentrum2-6
18.00BakslagetTeam Oktober8-0
19.00Rättpsyk StrikersFallström Bil Förs6-2
19.00Fallström Bil VerkTeam BB6-2
19.00OlicaTeam Stena6-2
19.00Team BackenKekkonen2-6
20.00Team BBTeam Backen8-0

Topp 3 - Omgång 14

Namn Poäng Damer Poäng

Tabell

Placering Lag M Poäng Snitt


Individuell placering

Placering Namn Snitt

Friska HCP per den 28/2 2017

Namn HCP Serier
Lars(Gurra)2218
Leif Marklund5418
Bengt Bernehjelt4718
Anne Kllstrm5818
Kicki Lundqvist8518
Maria Iseby6718
Ulrica Iseby6012
Gunnar (Gurra)3618
Annica Marklund7118
Michael Turesson3218
Anders Johansson5718
Dennis Bergman3618
Jan Svanborg1415
Alf Renberg5318
Jessica R5318
Ola R4918
Linnea (Sega)10218
Tobias (Sega)869
Gte L4618
Hans N3718
Paula Isaksson8318
Pontus (SeGa)8018
Pontus Hjelm6312
Anders(RS)816
Susanne(RS)6918
Hkan(RS)629
Albin(Gurra)5318
Veronica Isaksson659
Anna-Karin(RS)9715
Joakim(RS)923
Elisabeth(RS)7412
Lotta(RS)819
Marcus (BB)403
Linus(ZK)389
Mattias(ZK)203
Mikael Helgesson466
Martin Holmberg3418
Alf Karlsson3512
Peter (Lustg)6718
Jimmy(TB)1056
Jan-erik H353
Jimmy Stenvall4015
Roger(Stena)6712
Kjell(Sten)6712
Peter (Fall Frs)8312
Bjrn(fall frs)8212
Dan (Fall verk)8912
Ulf(Fall frs)7512
Robert Huhtanen6212
Tobbe(Jrnkam)579
Roger(Jrnkam)896
Elias N(Bakslaget)623
Lukas Aldrin733
Viktor Karlsson543
Elias Aldrin(ZK)1316
Didrik Nilsson953
Kjell Utterström483


Nollgränsen i 190 poäng och hcp är 100%.
Nya spelare beräknas på snitt 140, vilket är 50 i hcp/ser.
Maxgränsen blir 21 serier, därefter tas det äldsta resultatet bort.